Geoblog.pl    arekimonia    Podróże    Prawie dookoła świata :)    Goraco...

Goraco...

Meksyk
Meksyk, Mazatlán

Lapanie stopa w Meksyku idzie jak dotychczas rewelacyjnie. Wbrew amerykanskiej propagandzie czujemy sie tu wyjatkowo bezpiecznie, a Meksykanie to bardzo towarzyscy, mili i dobrzy ludzie (zwlaszcza jak wyjasnimy, ze jestesmy z Polski).

Z San Carlos do Mezatlan (800 km) dojechalismy w jeden dzien lapiac dwie podwozki. W tym 200 km na pace pick-upa w prawie czterdziestostopniowym upale. Za to pozostale 600 w komfortowych warunkach z Senor Fulgencio. Dzieki temu, ze po angielsku znal tylko pare slow, mielismy niezla szkole hiszpanskiego. O dziwo przegadalismy cala podroz :) (z pomoca nieocenionego slownika i rak).

W Mezatlan zatrzymalismy sie u Bryana z Couchsurfing, amerykanina na rencie pozwalajacej mu na siedzenie calymi dniami przed komputerem, paleniu trawy (podobno dolar za porcje) i popijaniu piwka. Gosc chyba byl pierwowzorem Jeffa Lebovskiego z filmu braci Cohen... Z wielka duma chwalil sie, ze nigdy nie zalozyl krawata a od dziesieciu lat chodzi tylko w bermudach (mamy nadzieje, ze nie tych samych).
Nie zmienia to faktu, ze Bryan to sympatyczny i fajny koles, ktory pokazal nam miasto, dal dach nad glowa na ponad dwa dni i przygotowal swietnego grilla.

W Mazatlan spedzilismy bardzo mily czas, jednak mordercze upaly w polaczeniu z wysoka wilgotnoscia skutecznie wykurzyly nas dalej :)

Kasia i Łukasz z Kubuśkiem
Kasia i Łukasz z Kubuśkiem - 2009-09-28 21:13
No Kochani jest czego pozazdrościć :) no może po za tymi upałami - po minie Arka widać że chyba mu nie służy :):):) Trzymamy kciuki i czekamy na następne relacje!

pepe
pepe - 2009-09-30 01:40
he he fotka z palma jak z tandetnej pocztowki :d

bartekigosia
bartekigosia - 2009-09-30 10:06
Ależ Wam fajnie z tymi upałami. My sobie zarabiamy na podróż - malujemy domy w Norwegii - i dziś jest już po 10tej a temperatura ciągle 2 stopnie na dworze - pożyczcie nam chociaż z pięć stopieńków tego upału :) :) :)

zarza
zarza - 2009-10-04 23:04
Arku a co Ty tam zajadasz??/bo mine masz marna;) xxx dla twardzieli co sie upalow nie boja

Zasoby: 78 wpisów78 440 komentarzy440 1120 zdjęć1120 0 plików multimedialnych0

04.11.2011 - 23.11.2011