Geoblog.pl    arekimonia    Podróże    Prawie dookoła świata :)    Od razu lepiej

Od razu lepiej

Kambodża
Kambodża, Siem Reap

Pożegnaliśmy się z Wietnamem z miłym akcentem na koniec, bo Sajgon (Ho Chi Minh City) okazał się całkiem fajnym miastem. Zaliczyliśmy też rajd na skuterze w trzy osoby (my plus kierowca moto-taksi) z naszymi dwoma plecakami i do tej pory nie wiemy jak to było możliwe, takie rzeczy to tylko w Wietnamie.. Żeby było jeszcze weselej kierowca nie szczędził ciekawych manewrów jak jazda po zatłoczonym rondzie pod prąd i nawet nikt na niego nie trąbił bardziej niż zwykle :)
Jednak naprawdę miło poczuliśmy się dopiero w Kambodży, zupełnie inny świat. Kraj biedniejszy ale nie ma tego naciągania na kasę i czujemy się tu mile widziani a nie tylko nasze portfele. Ludzie są jacyś bardziej zrelaksowani i uśmiechają się, trochę podobnie jak w Tajlandii trochę jak w Ameryce Łacińskiej (to chyba zasługa tego, że każdy ma tu hamak przed domem).
W Kambodży na początek pojechaliśmy obejrzeć słynne Świątynie Angkor, robią wrażenie i nic dziwnego że przyciągają rzesze turystów, ale żeby obejrzeć wszystko chyba potrzeba kilku dni. Nam sił starczyło na kilka godzin ale najważniejsze zobaczyliśmy :)

Podskoczek
Podskoczek - 2010-05-29 00:08
Mój Boże! Te drzewa i ich tętniące życiem korzenie, są jak prehistoryczne stwory, potężne gady, pnące się w górę!!

Mario
Mario - 2010-05-29 01:12
Kambodza jest rewelacyjna, zrobcie sobie duza petle Swiontyn w Angkor... pieknie zachowane swiatynie... duzo mniej turystow i naprawde warto... Pozdrawiamy

Zasoby: 78 wpisów78 440 komentarzy440 1120 zdjęć1120 0 plików multimedialnych0

04.11.2011 - 23.11.2011