Geoblog.pl    arekimonia    Podróże    Prawie dookoła świata :)    Wakacje

Wakacje

Kambodża
Kambodża, Sihanoukville

Po odwiedzeniu największej atrakcji turystycznej w Kambodży pojechaliśmy do Battambang. Samo miasto może nie jest aż tak atrakcyjne ale wypożyczyliśmy motorek i po krótkim kursie zmieniania biegów (pierwszy raz nie był to automat) ruszyliśmy na rajd po okolicznych wioskach podglądając życie mieszkańców. Bardzo fajne doświadczenie, trochę nas wytrzęsło i przykurzyło ale zawsze mogliśmy się zatrzymać się na zimną colę albo arbuza z przydrożnego straganu. Czasami mogliśmy uciąć pogawędkę przy sklepie ale spotkaliśmy niezbyt wiele osób bo w ciągu dnia mieszkańcy Kambodży preferują odpoczynek w hamaku. A z cieniem nie ma problemu bo domy budowane są na szczudłach tak, że powstaje zawsze zacienione miejsce gdzie można zawiesić hamak, odpocząć na kanapie, zjeść obiad z cała rodziną, zaparkować skuter i tysiąc innych zastosowań :)
Fajnie było w Battambang ale zaczęło nas ciągnąć nad morze i następnego dnia pojechaliśmy do Sihanoukville a stamtąd na pobliską wyspę. Za 10 $ wynajęliśmy sobie chatkę kilka metrów od morza gdzie spędziliśmy leniwe trzy dni z prądem włączanym między 6 a 11 wieczorem i usypiającym szumem fal za oknem..
Jeszcze kilka dni w Kambodży i lecimy do Indii, już nie możemy się doczekać :)

Arek
Arek - 2010-06-04 07:30
Kilka dni odpoczynku i błogiego lenistwa napewno sie Wam przyda :D
Pozdrawiam

zarza
zarza - 2010-06-04 20:49
poprosze namiary na ta chatke..

Matylda
Matylda - 2010-06-04 21:02
chyba sobie zrobię fototapetę z waszym widokiem z tarasu i zawieszę u nas na balkonie :)
ach.... choć godzinkę tam spędzić z Wami słodko się leniąc...

magda
magda - 2010-06-07 19:35
Szkoda ze piszecie tu tylko taka krotka relacje dla mamy i znajomych ... a moglby to byc dobry blog!

lukrecja
lukrecja - 2010-06-07 19:55
jaki ten blog jest dobry???? jakies pseudopopluczyny, szkoda czasu to czytac! i nie czytam!

imaestro
imaestro - 2010-06-08 18:47
Dla znajomych i rodziny Lukrecja. Nikt nie prosił o twoje zawistne komentarze. Jedź w świat, opisz to, ale na tego bloga nie wchodź. Zrób to dla mnie i innych z zaciekawieniem czytających.

BUBY
BUBY - 2010-06-11 10:39
No własnie, najłatwiej krytykować

ewik
ewik - 2010-06-16 18:13
Lukrecjo....nie czytaj nie zaglądaj i puszczaj tu bąków....Blog jest bardzo ciekawy i super się go czyta.....

Zasoby: 78 wpisów78 440 komentarzy440 1120 zdjęć1120 0 plików multimedialnych0

04.11.2011 - 23.11.2011