Geoblog.pl    arekimonia    Podróże    Prawie dookoła świata :)    Mozolna Argentyna

Mozolna Argentyna

Argentyna
Argentyna, Iguazú National Park

Na szczęście przy powrocie z parku obyło się bez dłuższych przestojów i sprawnie paroma stopami mknęliśmy cały dzień do granicy argentyńskiej. Ostatni kierowca nie tylko jechał do przygranicznego miasta ale zorganizował nam też darmowy nocleg w zaprzyjaźnionym domu dla pracowników tutejszego operatora komórkowego. Rano pojechaliśmy jeszcze zobaczyć drugą największą elektrownię wodną na świecie - Itaypu i koło południa byliśmy już w Argentynie (a chwilę wcześniej w Brazylii:)
Poczuliśmy się jakbyśmy z Ameryki Łacińskiej wrócili nagle do Europy, wszystko takie ładne i poukładane, jak się niestety okazało ceny też bardziej europejskie. Chyba po prostu musimy pogodzić się z tym, że będziemy teraz wydawać dwa razy więcej bo ile można jechać na kanapkach..
Rano wybraliśmy się wśród tłumu turystów zobaczyć słynne wodospady Iguazu i to było naprawdę coś! Potężne, głośne i bardzo widowiskowe.
Następnego dnia pełni zapału (słyszeliśmy wiele razy jak to super jeździ się po Argentynie stopem) wyszliśmy na drogę i pokonaliśmy 100 km przez cały dzień, masakra. Jak tak dalej będzie szło to trochę nam zajmie droga do Patagonii..

Głowale
Głowale - 2010-02-27 19:37
Pan Bóg ma Was w opiece to dobrze, że jesteście juz w Argentynie, buziaczki.

Maniek
Maniek - 2010-02-27 23:26
ja również ciesze się że jesteście daleko od trzęsienia ziemi i tsunami!
a u was tam niezły zwierzyniec :] wesoło :D

Głowale
Głowale - 2010-03-03 21:00
Te "dwa ogony" na jednym ze zdjęć są prześliczne.

Zasoby: 78 wpisów78 440 komentarzy440 1120 zdjęć1120 0 plików multimedialnych0

04.11.2011 - 23.11.2011