Geoblog.pl    arekimonia    Podróże    Prawie dookoła świata :)    Plazujemy w najlepsze

Plazujemy w najlepsze

Wenezuela
Wenezuela, Puerto Colombia
Przejechano 20433 km

Powoli, powoli przemieszczamy sie w strone Caracas. Wlasciwie to juz dawno moglibysmy byc w stolicy, ale nie spieszymy sie i zwiedzamy karaibskie wybrzeze.

Najpierw Tucacas, wyjatkowo brzydkie miasto bedace baza wypadowa do przepieknych wysepek nalezacych do parku narodowego Marrocoy. Wyladowalismy na jednej z nich, rozbilismy namiot i milo spedzalismy czas, az z niedzieli na poniedzialek zorientowalismy sie, ze zostalismy na wysepce sami :) Znikneli wszyscy wczasowicze, sprzedawcy lokalnych smakolykow i badziewia. Tylko my, plaza i wyspa. Nawet zaczelismy sie obawiac, czy facet, ktory mial po nas przyplynac w poniedzialek rano na pewno sie pojawi. Jezeli nie (a zaplacilismy z gory), to musielibysmy chyba czekac do kolejnego weekendu zywiac sie okolicznymi kokosami :) Na szczescie przyplynal :)
Nastepnie kolejne nieciekawe miasto Maracay i przprawa przez gory do nadmorskiej wioski Puerto Columbia. Trasa za Maracay okazala sie wyjatkowo malownicza. Najpierw stroma wspinaczka w gore by nastepnie zjechac porosto nad morze. Szkoda tylko, ze prawie nikt nia nie jezdzil... Ale jak zwykle cierpliwosc poplicila i w koncu dotarlismy do celu. Wyladowalismy w milym hosteliku, w ktorym spotkalismy starych wyjadaczy, przy ktorych nasze podroze wygladaja nieco blado. Niektorzy podrozuja kilka lat i konca nie widac :) Zobaczymy jak bedzie z naszym powrotem do rzeczywistosci...

Autostop w wenezueli bywa bardzo himeryczny, czasami dziala idealnie, czasami tragicznie. Ale dziala. Poprostu musimy zapomniec o starych dobrych czasach z Ameryki Srodkowej, ktore troche nas rozpuscily i zwyczajnie uzbroic sie w cierpliwosc :)

P.S. Zdjecia dorzucimy w najblizszym mozliwym czasie, niestety komputer (i port USB) zamkniety jest na cztery spusty w komodzie.

BUBY
BUBY - 2009-12-10 15:50
a gdzie zdjęcia? :D

Matylda
Matylda - 2009-12-11 09:47
o to superancko :)
mieszkaliscie sobie w namiocie na bezludnej wyspie, pewnie z cudownym widokiem na błękit morza, ach - wrzucajcie fotki jak najszybciej proszę
wasze opisy są bardzo dokładne i obrazowe tak, że można sobie prawie wszystko wyobrazić, ale jednak uczta dla oka też by się przydała
to gdzie będziecie na Sylwestra?
może wpadniemy :)

Matylda
Matylda - 2009-12-11 15:06
oj tak, właśnie tak :)
zdjęcia wjechały i są jeszcze piękniejsze niż mogłam sobie wyobrazić
poproszę natychmiastową teleportację!!!!

arekimonia
arekimonia - 2009-12-11 23:50
Na sylwestra i Moni trzydzieste urodziny zapraszamy do Ekwadoru :)

Marta, wszystkiego naj naj z okazji osiemnastki!!!

arekimonia
arekimonia - 2009-12-12 00:16
P.S. Aha i jeszcze jedno :) Dzisiaj w supemarkecie znalezlismy dzemy firmy Lowicz! Co wiecej byly to najdrozsze dzemy na polce (ok 25-30 boliwarow za sloiczek, a wiec jakies 15-18zl!). Z tego co slyszalem produkty Lowicza mozna dostac w Ulanbator, teraz potwiedzamy, ze takze w Wenezueli. I dobrze! Szkoda tylko, ze taki drogi, musielismy odlozyc na polke...

igor
igor - 2009-12-12 00:48
czy na przedostatnim zdjeciu to taka lokalna szopka? :)

Aga
Aga - 2009-12-13 00:15
Wyspa piękna niebo -raj:-))
Jak dobrze widzieć Was gdy wypoczywacie.
Buziaki!

Marta G.
Marta G. - 2009-12-13 18:15
Dziękuję ślicznie za życzenia!!!!!! Trzymajcie się cieplutko i bawcie się dobrze!!!!:)

Dorota
Dorota - 2009-12-14 12:01
Pięknie, tak wyobrażam sobie raj:) Buziaki

Kasia, Lukasz z Kubuskiem
Kasia, Lukasz z Kubuskiem - 2009-12-15 12:00
aaale widoki!!! az dech zapiera:) sledzimy Was z wypiekami na policzkach:)
u nas zima w pelni................;(

P.S. ten zolw wyglada groznie, moze mial ochote na dzemik Lowicza a tutaj tylko marna galazka :)

Zasoby: 78 wpisów78 440 komentarzy440 1120 zdjęć1120 0 plików multimedialnych0

04.11.2011 - 23.11.2011