Geoblog.pl    arekimonia    Podróże    Prawie dookoła świata :)    Kluski leniwe

Kluski leniwe

Tajlandia, Ko Si Chang

Niestety Azja mimo swych wielu zalet czasami bywa trudniejsza do podróżowania niż Ameryka Łacińska. Tam przynajmniej nigdy nie musieliśmy się martwić o wizy a tu niestety owszem i do tego trzeba czasami słono płacić, ale najgorsze jest to czekanie. Dojechaliśmy do Bangkoku i tego samego dnia pojechaliśmy do ambasady Indii, gdzie musieliśmy zostawić paszporty na tydzień więc znowu zostaliśmy uziemieni. Bez paszportów nie mogliśmy też załatwić w międzyczasie innych wiz, więc postanowiliśmy się pokręcić po okolicy. Jeszcze w Bangkoku odwiedziliśmy wreszcie Szmaragdowego Buddę, którego poprzednim razem nie udało nam się zobaczyć, Budda rzeczywiście jest błękitny czy raczej szmaragdowy:) ale zaskakująco niewielki w porównaniu do innych posągów, które widzieliśmy.
W ramach urozmaicenia wybraliśmy się na wyspę Sichang, gdzie wynajęliśmy skuterek, z którym zabawy było co nie miara:) Znalazła się tam też całkiem fajna plaża więc mogliśmy trochę opracować nad opalenizną, bo malajski brąz zdążył już z nas zejść.
Jednym słowem nudy. Czekamy na wizy, ale w międzyczasie wyklarował się plan co dalej. Otóż zakupiliśmy bilety do Indii, a dokładnie dwa, najpierw z Phnom Penh do Kuala Lumpur i następnego dnia do Kalkuty (w sumie niecałe 1000 zł za dwie osoby). Bilety mamy na 7 czerwca, więc czasu mało, ale planujemy w tym czasie zobaczyć, północną Tajlandię, Laos, Wietnam i Kambodżę. A co w Indiach to się zobaczy..

Ania
Ania - 2010-04-24 19:50
Wcale nie wygląda, jakby było nudno. Mimo czekania na wizy. :]

Podskoczek
Podskoczek - 2010-04-25 00:36
Na Boga! Ten skuter to zapakowaliście lepiej, niż za PRL-u malucha do jazdy nad morze:)
Gdzie Monia siedziała? Na baku...;)

gosiazlublina
gosiazlublina - 2010-04-25 04:07
he he :) No to widze ze sie spotkamy w Bangkoku - bede tam za 3 dni i tez zamierzam tam spedzic kilka dni czekajac na Chinska i Wietnamska wize :) A z atrakcji z tego co slyszalam to swietne sa swiatynie Authaya i Floting Market w miejscowosci Damnoem Saduak gdzie rano ludzie handluja czym sie da z plynacych kajaczkow, lodek itp. Za okolo 10$ mozna wypozyczyc kajak w jedynym miejscowym hotelu. Najlepszy market jest w sobote rano ponoc. Trzymajcie sie cieplo :) Gosia

geminus
geminus - 2010-04-25 22:07
Mysle ze chodzilo wam o Szmaragdowego Budde w swiatyni obok palacu krolewskiego ? Trzymajcie sie cieplo . Polecam wizyte w Jim Thompdon House. Dla mnie jedt to jedno z ciekawszych miejsc w Bkk. Pozdrawiam serdecznie i trzymam kciuki.

geminus
geminus - 2010-04-25 22:14
Oczywiscie Jim Thompson House. Pozdro.

arekimonia
arekimonia - 2010-04-27 05:19
Oczywiście szmaragdowego, już się poprawiamy :) A W Ayuthaya byliśmy i znowu nie mogliśmy odmówić sobie skuterka.

Mrowka
Mrowka - 2010-04-27 17:49
Wietnam? To jeszcze tu do Was pozagladam :) W Kambodzy bylismy rok temu, szkoda ze omijacie Birme. Pozdrawiam

Zasoby: 78 wpisów78 440 komentarzy440 1120 zdjęć1120 0 plików multimedialnych0

04.11.2011 - 23.11.2011