Geoblog.pl    arekimonia    Podróże    Prawie dookoła świata :)    Mala czarna w Panamie

Mala czarna w Panamie

Panama
Panama, Boquete

Przewodnik twierdzil, ze nalezy zarezerwowac trzy godziny na formalnosci na granicy Kostaryka-Panama, w rzeczywistosci zajelo nam to dziesiec minut. Zaplacilismy po dolarze (kolejne podejrzane ¨miejskie¨myto) i bez przeszkod wkroczylismy do Panamy. Stopa lapiemy bez trudu i ladujemy w malym, gorskim miasteczku Boquete. To chyba jedno z najladniejszych miejscowosci, jakie widzielismy w Ameryce Srodkowej. Dookola gory, rzeczki, strumyki, wszedzie kwiaty.
Niestety przyjechalismy w niedopowiednim momencie (koniec pory deszczowej) przez co zamkniety jest szlak quetzali - rajskich ptakow, bedacych waznym symbolem Majow (waluta Gwatemali to wlasnie quetzal) i ktore bardzo chcelismy zobaczyc. Nie przeszkodzilo nam to jednak spedzic trzech leniwych dni na wloczeniu sie po okolicy. W ciagu jednej z takich wycieczek wstapilismy na pobliska plantacje kawy (ten zapach), gdzie sprobowalismy swiezo palonej kawy. Warto bylo :)

Aga
Aga - 2009-11-16 22:40
Kawa prosto z krzaka,pomarańcze prosto z drzewa
i taakie widoki,ale macie super :-))

salicjo
salicjo - 2009-11-17 08:51
Zawsze się cieszę jak jesteście w nowym kraju:)))

Ania
Ania - 2009-11-17 21:11
Macie bajkowe zdjęcia. Zawsze z niecierpliwością czekam na kolejne wpisy :]

Kuba i Gosia Mazki
Kuba i Gosia Mazki - 2009-11-17 22:08
Arek, wyglądasz jak Tom Hanks w Cast Away, albo poseł Putra ahahahaha... Wpisałem trochę komentarzy pod USA i Mexykiem, śledzimy Was z Gosią... Pozdro i trzymajcie się.

Kuba
Kuba - 2009-11-17 22:15
Arek, a wiesz, że Smuda jest trenerem Kadry:):):):):)

arekimonia
arekimonia - 2009-11-19 01:20
Franek trenerem kadry, szkoda, ze tego nie widze :)

Podskoczek
Podskoczek - 2009-11-19 01:25
Pojawił sie ciekawy wątek - jak nasi globtroterzy stoją z bieżącą wiedzą o kraju ojców?! Smuda - to raz, sukces "Rewersu" na festiwalach - to dwa, ale czy wiecie, że u nas świnie prądkują?! U Was nie?

Maniek
Maniek - 2009-11-22 18:10
najfajniejsze są te pomarańcze na ulicy :) jestem ciekaw momentu gdy spróbujecie yerba mate :D po prostu coś niesamowitego :) a w Ameryce Południowej musi smakować jeszcze lepiej :P

Zasoby: 78 wpisów78 440 komentarzy440 1120 zdjęć1120 0 plików multimedialnych0

04.11.2011 - 23.11.2011